مدیاتک نخستین چیپ های 5G خود را اوایل 2018 آزمایش می کند

مدیاتک نخستین چیپ های 5G خود را اوایل 2018 آزمایش می کند

طبق گزارش منابع آگاه در صنعت، کمپانی تایوانی مدیاتک قصد دارد پس از پایان توسعه فناوری های مورد نیاز تا پایان سال جاری میلادی، نخستین چیپ 5G خود را اوایل سال 2018 مورد آزمایش قرار دهد.

چیپ مورد بحث به عنوان آخرین برونداد فعالیت های مدیاتک برای پیشبرد فناوری 5G، در حالی توسعه می یابد که شرکت کره ای اخیراً از همکاری خود با نوکیا خبر داده بود. جالب اینجاست که ماه گذشته «راجیف سوری» مدیر عامل نوکیا نیز به احتمال تجاری سازی فناوری 5G در سال 2018 اشاره کرده بود.

لازم به ذکر است که همکاری کره ای ها و فنلاندی ها در راستای آماده سازی تکنولوژی مورد بحث برای استفاده در سال 2018 و همچنین پشتیبانی از ارتباطات رادیویی نسل جدید در کنار استانداردهای موجود خواهد بود.

مدیاتک از سال 2016 به صورت جدی به توسعه فناوری 5G مشغول بوده است

همچنین جالب است بدانید که مدیاتک از اوایل سال 2016 با افزایش تعداد کارمندان بخش 5G، توسعه فناوری مذکور را سرعت بخشید و طبق اظهارات مدیر واحد ارتباطات بی سیم کمپانی، در همکاری با برنامه بین المللی «3GPP» (که به توسعه و نگهداری شبکه های مخابراتی می پردازد) به پیشرفت هرچه بیشتر راه حل های 5G کمک کرده است.

گفتنی است مدیاتک در کنار شرکت هایی مانند سامسونگ، هوآوی و کوالکام با توسعه نسل پنجم شبکه های مخابراتی و سخت افزارهای مربوطه، به دنبال ارتقاء فناوری هایی مانند اینترنت اشیا و اتومبیل های خودران هستند. البته طبق نظر برخی از تحلیلگران، تکنولوژی مورد بحث در بهترین حالت سال 2019 برای تلفن های همراه عرضه خواهد شد.

قرارداد همراه اول و نوکیا برای پیاده سازی شبکه 5G موبایل در ایران

The post مدیاتک نخستین چیپ های 5G خود را اوایل 2018 آزمایش می کند appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *